blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby
Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz 'Przejdź do serwisu', prosimy o przeczytanie tej informacji.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest GO-MEDIA, z siedzibą ul. Stanisława Betleja 12 lok 10, 35-303 Rzeszów, VAT-ID: PL792-209-42-66.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: gomedia@interia.pl.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Netsprint S.A., Google LLC, Stroer Digital Operations sp. z o.o., w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
klikmapa.pl
POMORZANIE - by <!--{podpis}znacznik usunięty-->
Strona amatorskich drużyn piłkarskich PÓŁNOCNE ŚRÓDMIEŚCIE, NIEBIESKO-CZARNI, BDG TEAM, oraz dawnych drużyn POMORZANIE (1997-2012), PASY (2013-2015 i 2017-18), FIOŁKI(2013) oraz DEICHMANN (2010-2014 i 2016-2017) i POMORKI UNITED (2017-2018)
Menu
Blog
Strona Główna

STRONY POSZCZEGÓLNYCH DRUŻYN POMORZAN (wyniki, składy, strzelcy)

Listopad

POMORZANIE - FHU LEWANDOWSKA TEAM 7 - 7 (2-5) , Jak się chcę, to mozna! Rafał i Karol ratują remis w ostaniej akcji meczu!

No to mamy pierwszy remis w historii gry Pomorzan na hali. W końcu udało nam się pokazać coś ciekawego i odrobić w pięć ostatnich minut cztero bramkową stratę. A zaczęło się łatwo, miło i przyjemnie. Wprawdzie pierwsze podanie z autu M. Guzowskiego do Jarocha łatwo przejęli rywale, ale potem gra potoczyła się pod dyktando Niebieskich. Maciej Guzowski przejął podanie rywala, podał na skrzydło do Jarocha. Ten podciągnął kilka metrów i przerzucił na drugą stronę do Karola Spryszyńskiego. Karol minął przeciwnika i wystawił na czysta pozycję do Adriana Nowaka. Mały położył bramkarza i spokojnie umieścił piłkę w pustej już bramce 1-0. Ale cóż miło było, ale się skończyło. Na boisku pojawiła się druga czwórka i zaczął się festiwal prezentów. Najpierw Krzysztof Jezierny stracił piłkę będąc ostatnim obrońcą i było 1-1. Potem Maciej Łazarski swoim zwyczajem wbiegł „pod piłkę”, która minęła go i zawodnik FHU niezagrożony popędził na naszą bramkę 1-2. Chwile potem tradycyjny już błąd Jacka Woźniaka i 1-3. Jak by tego było mało na koniec tej zmiany znów nie powiodło się Łaziemu, strata piłki i 1-4. W jednej zmianie z 1-0 zrobiło się 1-4. Zmiany powrotne i już było lepiej – znów przewagę mieli Pomorzanie. W końcu wywalczyli rzut karny, cała ławka rezerwowych w tym kapitan drużyny wołała, iż strzelać ma Adrian Nowak.
Niestety Rafal Jaroch tego nie usłyszał i wziął odpowiedzialność na siebie mimo że, zdaje sobie sprawę, iż karne to nie jego specjalność. Cała ławka wiedziała, ze nie strzeli i tak się stało lekki strzał łatwo złapał bramkarz FHU. Potem jednak Rafał się zrehabilitował i z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki na 2-4. Chwile później piękna bramkę z podania Karola zdobył Baca, ale sędzia uznał, że rzut różny był źle wykonany i bramki nie uznał. Jak to w piłce bywa w następnej akcji niedoszły strzelec popełnił błąd. Wprawdzie najpierw ładnie powstrzymał rywala, ale potem wybił piłkę za lekko tuż przed pole karne na sam środek boiska, nadbiegający piłkarz w białym stroju trafił idealnie i zamiast bramki kontaktowej mieliśmy 2-5. Takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa. Drugą Pomorzanie rozpoczęli w mocnym i ofensywnym ustawieniu – przyniosło to mnóstwo sytuacji pod bramką FHU, ale żadna nie chciała zakończyć się golem. Za to, wydawało się niegroźna, kontra zespołu Lewandowska Team skończyła się golem. Błażejczyk i Nowak zepchnęli rywala w sam róg boiska, niestety niepotrzebnie dołączył do nich Piotr Deręgowski i zawodnik FHU udanie strzelił z prawie zerowego kąta. Zamiast odrabiać starty, wpuściliśmy kolejną bramkę i wydawało się ze jest po meczu 2-6. Jednak Pomorzanie zdołali się poderwać. Mimo przesądzonego już wyniku uporczywie trzymali na boisku czołowych swoich zawodników i to przyniosło efekty. Adrian Nowak zdobył bramkę na 3-6. Potem w końcu udało się coś pokazać zmiennikom. Świetną zmianę dał Dawid Tomaszewski, także Jacek Woźniak a Krzysztof Jezierny zdobył bramkę na 4-6, była to pierwsza bramka Bońka na hali od dwóch lat. Nadzieja wstapiła w szeregi Niebieskich, ale ze zmęczenia popełniali też głupie błędy. Najpierw Jezierny stracił piłkę w obronie, lecz Piotr Deręgowski piękną interwencja uratował sytuację. Chwilę później Dyrygent wznowił grę do Jarocha, lecz ten zajęty jakaś dyskusją, czy też komentarzami z trybun, nie zorientował się. Piłkarz przeciwnika tylko na to czekał- ruszył zaraz na naszą bramkę, ale przegrał pojedynek z Deręgowskim. Ostatnie minuty to popis Błażejczyka. Najpierw indywidualnymi szarżami wypracował rywalowi kilka fauli, a potem zajął się strzelaniem bramek. Najpierw na 5-6, a gdy do końca meczu pozostawała już tylko około minuta, może dwie, doprowadził do wyrównania. Jednak gwałtowny wybuch radości wśród Pomorzan nie trwał długo. Para obrońców Jaroch – Woźniak zapomniała, że chociaż jeden z nich musi pozostać bliżej własnej bramki niż gracze FHU. Długa piłka rzucona przez bramkarza Białych(naprawdę nieźle tego dnia dysponowanego), niepotrzebne wyjście Dyrygenta i najlepszy gracz rywala strzałem z pierwszej piłki, z powietrza, dał swojej drużynie zwycięską, jak można było sadzić bramkę. Na ławce niebieskich konsternacja i smutek, sędzia pokazał – ostatnia akcja i kończę mecz. Wtedy do piłki dopadł Rafał Jaroch, popędził z nią na oślep, prawym skrzydłem, przez całe boisko, dobiegając do pola karnego minął rywala, który natychmiast go potrącił, a na dodatek golkiper FHU zaatakował Rafała wślizgiem, wprawdzie czysto wybił piłkę, ale wślizg to zagranie na hali zabronione. Gwizdek sędziego. Cicha nadzieja wstąpiła w Pomorzan, natomiast wściekłość opanowała graczy Lewandowska Team. Nawet sponsor tego zespołu znalazł się na środku boiska tłumacząc sędziemu, iż nic takiego się nie stało. Sami sędziowie też do końca nie wiedzieli co zagwizdali. Jeden pokazał żółta kartkę obrońcy, a drugi tłumaczył, iż faulem było zagranie wślizgiem bramkarza. Ponieważ był to szósty faul Pomorzanie stanęli przed szansa wykonania przedłużonego rzutu karnego. Kapitan wyznaczył do jego wykonania Adriana Nowaka, lecz ten widząc swoje zmęczenie postąpił profesjonalnie i odmówił. Maciej Guzowski podszedł więc do Karola Spryszyńskiego i poprosił go o oddanie decydującego strzału. On tez początkowo wzbraniał się, ale namówiony zdecydował się wziąć losy meczu w swoje ręce. Karol nie celuj, strzelaj z całej siły, a Ty Adrian nie patrz na efekt tylko od razu biegnij na dobitkę wydał jeszcze dyspozycje Maciej. Niezbyt długi rozbieg Spryszyńskiego, strzał nie tak mocny i celny jakby chciał. Ale na tyle silny, że piłka przeszła tuż obok nogi bramkarza, który nawet nie zdążył zareagować. GOL! Siedem do Siedmiu! Punkt uratowany w ostatniej sekundzie meczu! W końcu cos się nam udało. Odrobić taką stratę to naprawdę coś ! Może i powinniśmy ten mecz wygrać ale cieszmy się z tego co udało się nam osiągnąć. O i jeszcze jedno, to był pierwszy mecz w którym byliśmy podobni do drużyny, cieszyliśmy się po bramkach, podbiegaliśmy do strzelca itp. Czyż nie można tak zawsze? No i jak mówi Rafał w 2007 wciąż jesteśmy niepokonani.

Oceny:

PIOTR DERĘGOWSKI (6)

To nie był najlepszy dzień Piotra, tym razem wydawał się jakiś zmęczony, nie wyczuwał tempa gry. Ale i tak żadna z 5 bramek w I połowie nie była jego winą. Niestety dwa błędy, niepotrzebne wyjścia, przydarzyły się Dyrygentowi w II części meczu. Jednak nadrobił to znakomitymi interwencjami w sytuacjach 1 na 1 po głupich stratach obrońców. Nie był to rewelacyjny mecz Piotra, ale na pewno i nie najgorszy.

RAFAŁ JAROCH (6)

Bohater meczu, a ocena będzie trochę niższa niż inni. Bo Rafał co zepsuł, to zaraz naprawiał. W pierwszej połowie przestrzelony karny, którego nie miał wykonywa naprawił zdobyciem bramki, a w drugiej nie najlepsze ustawienie przy siódmej bramce zrekompensował akcją w ostatniej minucie dająca nam rzut karny. Stracił wiele sił i zdrowia – dwa razy schodził sponiewierany z boiska.
Ale nien wspominając o błedach - akcja meczu była jego!

MACIEJ GUZOWSKI (7)

Czemu aż siedem ktoś spyta? A dlatego, ze w zremisowanym cudem meczu nie popełniał błędów w obronie. Poprawna gra w tyłach, jedna akcja ze strzałem i wywalczonym faulem do przodu. Tylko poprawnie, a może aż poprawnie. Na minus tylko to nieszczęsne podanie do Rafała w pierwszej minucie meczu.

ADRIAN NOWAK (7)

Może to za nisko – dwa gole świetna gra do przodu, niezła w obronie w razie potrzeby, ale my tego meczu nie wygraliśmy, a ponadto za te przynajmniej pięć strat w drugiej połowie musze ten punkcik z noty odjąć. To silniejsze siedem niż przyznałem sobie, ale na osiem o parę strat za dużo!

KAROL SPRYSZYŃSKI (7)

Drugi z trójki głównych bohaterów! Mecz poprawny jak to Karol, trzeba dodać, że coraz więcej widzi partnerów. No i ta bramka w ostatniej sekundzie z karnego, nie każdy wytrzymał by nerwowo – Karol uratował punkt!

JACEK WOŹNIAK (4)

Wiem, iż się powtarzam, ale najbardziej nie lubię oceniać Jacka. Więc będzie tym razem krótko, Baca grał na siedem ale za winę przy trzech bramkach odejmuje trzy punkciki i zostaje cztery.

MACIEJ ŁAZARSKI (2)

No nie mogę inaczej. Może za tydzień pójdzie lepiej – nie załamuj się Maciej!

DAWID BŁAŻEJCZYK (8)

Pierwsza połowa taka sobie, ale w drugiej główny bohater spotkania! Wywalczone przebojem rzuty wolne, kilka ładnych odbiorów, no i dwie bramki w decydujących momentach. Tak powinien grac napastnik w halówce. Może przydałoby się trochę więcej zaufania do innych piłkarzy niż Adrian, ale ogólnie z Dawidem z drugiej połowy w każdym innym meczu mielibyśmy teraz 14 punktów, a nie tylko 4.

DAWID TOMASZEWSKI (6)

Całkiem dobry mecz Dawida, wcale nie gorszy niż w zeszłym tygodniu. Mimo iż , tym razem bramek nie strzelał widać po nim, ze coraz lepiej gra mu się w hali. Grał podobnie Do swojego imiennika tylko z mniejszym szczęściem.

KRZYSZTOF JEZIERNY (5)

Boniek twierdził, ze jest chory i było to chyba widać, ogromne brawa za pierwszą bramkę od dwóch lat na sali, ale mała nagana za dwie starty jako ostatni obrońca i nie strzelenie na pusta bramkę w ważnym momencie I połowy. W sumie było dobrze, ale starty w bardzo ważnych momentach zaważyły na odjęciu 2 pkt. od oceny

POMORZANIE 14/01/2007 00:48:52 [Powrót] Komentuj

Ty młody lepiej na hale nie przychdoz D bo jak cie szefowa zobaczy to cie nie wpuści :)) hahaha
Dejd 16/01/2007 13:58:24
| brak www IP: 83.15.72.250

Nie znacie mojego brata? Cokolwiek złego zrobi, zawsze ma wymówkę. Dziś wam pokażę na hali jak się gra...
Młody Jaroch 16/01/2007 11:34:30
| brak www IP: 83.8.96.79

A swoją drogą, najważniejsze, że zaliczyłem asystę i udany debiut na Santiago Bernabeu :)
Gonzalo Higuaín 15/01/2007 18:46:22
| brak www IP: 83.8.231.40

A swoja droga mecz rzeczywiście fajny!
Taki nie zdarza się zbyt często!
No i podziwiać tzreba Karola, który grał ze złamanym palcem, zdejmując tuż pzred meczem opatrunek gipsowy.
Raul 15/01/2007 10:37:06
| brak www IP: 89.191.129.71

Zenek by to strzelił :P A tak powaznie - sędziowie to tchórze i debile - faul był ewidentnie w polu karnym ... A co do karnego - było - minęło - nie ma o czym mówić!
Fernando Hierro 15/01/2007 10:26:00

Jak Boga kocham wydawało mi się, że słyszałem: "Rafał strzelaj", wcale się nie paliłem do karnego. A sędziowie to dekle, skoro gwizdnęli faul na mnie, to czemu nie było normalnego karnego, w końcu stało się to tuż przed bramką! Mecz był fajny, choć poobijany jestem niemiłosiernie!
Zenon Burzawa, Miliarder Pniewy 15/01/2007 09:53:11
| brak www IP: 83.16.201.14

Sorry! Rozpędziłem się zremisowac! Ale za tydzień już będe - to na pewno WYGRAMY!