Styczeń
2006
Grudzień
Listopad

POMORZANIE - RASTA SQUAD 6-2 (0-1), Bramkarz bez buta, rywal wypunktowany po przerwie.

POMORZANIE - RASTA SQUAD 6-2 (0-1)

bramki: Tomaszewski(2), R.Jaroch(2), Spryszyński(1), A.Nowak(1)

Sklad: Deręgowski - M.Guzowski, A.Nowak, R.Jaroch - Spryszyńsaki, Tomaszewski

oraz: Błażejczyk, K.Jaroch, L.Guzowski

Młode i szybko poruszające się drużyny zawsze będą sprawiać problemy Pomorzanom, bo my prezentujemy ładny, ale dość statyczny futbol. Rasta Squad była właśnie taką drużyna i napędziła niezłego stracha faworytowi tego spotkania, jeszce w połowie II połowy wygrywając 2-0! Jednak wyższe umiejętności były po stronie Pomorzan i zdołali oni zwyciężyc 6-2. Największe jednak uznanie nalezy sie Piotrowi Deręgowskiemu, który swietnie bronił, mimo iż, na rozgrzewce rozpadło mu sie obuwie.

Pierwszą połowę rozpoczęły filmowe akcje Niebieskich, które niestety nie kończyły się bramkami. Łatwość dojścia do tych sytuacji tak rozprężyła Pomorzan, że do głosu doszłą Rasta Squad. Z kilku groźnych ich akcji jedna zakończyła sie golem. Odbitej przez Dyrygenta piłki pierwszy przed polem karnym dopadł piłkarz Pomarańczowych i strzałem w okeinko otworzył wynik spotkania 0-1!
Po przerwie Niebiescy wolno wyprowadzali swoje ataki, a Rasta kontrowała. W jednej z akcji piłkę stracił Adrian. Dogonił wprawdzie swojego rywala i starał mu sie przeszkadzać, ale ten idealnie stzrelił z daleka i było 0-2! A po chwili mogło byc już 0-3, ale piłke sprzed pustej już bramki w ostatniej chwili wybił Tomaszewski. A chwile potem poprowadził akcje skrzydłem, wstrzelkił piłke do środka pola i przy dużej pomocy pilkarzy Pomarańczowych zdobył kontaktowego gola. Nie mineła minuta, a składną akcje Pomorzan zamknął Spryszyński i mecz zaczynał się od nowa 2-2. Ale te ostatnie 20 minut nalezały już tylko do Niebieskich, którzy metodycznie wypunktowali Rastę Squad. Najpierw Rafał Jaroch przytomnie dobił strzał Spryszyńskiego, potem strzałem z daleka Popisał się Adrian Nowak. Akcje meczu przeprowadził Dawid Tomaszewski mijając trzech rywali i bramkarza.Ostatni gol to ponownie dzieło Rafała. Po dość emocjonującym spotkaniu zwyciężamy 6-2.

Oceny:

PIOTR DERĘGOWSKI (7)

Uszkodzony but chyba go zmobilizował, bo bronił naprawde bardzo dobrze.

MACIEJ GUZOWSKI (5)

Maciej był chory i troche sie plątał, krzywo podawał, czy spóxniał się z wybiciem, ale na szczęście niczego nie zawalił.

ADRIAN NOWAK (7)

Jak zwykle bardzo elegancka i dokładna gra, wiele strzałów z daleka w tym jeden skuteczny.

RAFAŁ JAROCH (7)

Dwa gole i poprawna gra, W tym sezonie jak nigdy gra Pomorzan opiera się o Rafała, który nie ma dziś konkurencji na lewej obronie.

KAROL SPRYSZYŃSKI (8)

Ważna bramka, trzy asysty i naprawdę bardzo rozsądna gra.

DAWID TOMASZEWSKI (7)

Nie był to jakiś olsniewający mecz Dawida, ale swoje zadanie wypełnił zdobywając dwie istotne bramki.

DAWID BŁAŻEJCZYK (6)
To takie 6 z dużym plusem. Po prostu Dawida stac na duzo więcej.O ile nie za bardzo szło mu w ataku, o tyle świetnie spisał sie w defensywie. W pojedynkach główkowych nie znalazł godnego siebie przecienika.